company logo

Prima pagină Activităţi Extracurriculare Alecu Ivan GHILIA CONCURS NAȚIONAL DE CREAŢIE LITERARĂ ŞI PICTURĂ, „ALECU IVAN GHILIA” - ediţia a X-a, 2020 cuprins în CAEN 2020
CONCURS NAȚIONAL DE CREAŢIE LITERARĂ ŞI PICTURĂ, „ALECU IVAN GHILIA” - ediţia a X-a, 2020 cuprins în CAEN 2020 PDF Imprimare Email
Scris de Marius NISTOR   
Vineri, 12 Iunie 2020 13:46
Vineri, 12 iunie 2020 s-a desfăşurat la Liceul Tehnologic „Al. Vlahuţă” Şendriceni jurizarea lucrărilor primite la Concursul Naţional de Creaţie Literară şi Pictură „Alecu Ivan Ghilia”, ediţia a X-a.
La această ediţie au participat, cu lucrări, elevi din 27 de judeţe din România (Argeş, Bacău, Bihor, Botoşani, Braşov, Brăila, Bucureşti, Buzău, Covasna, Călăraşi, Dâmboviţa, Dolj, Galaţi, Gorj, Iaşi, Ilfov, Maramureş, Mehedinţi, Neamţ, Prahova, Sibiu, Teleorman, Timiş, Tulcea, Vaslui, Vrancea, Vâlcea), dar şi elevi din Republica Moldova.

 

Au fost acordate premii, menţiuni şi diplome de participare, pe secţiuni.
Secţiunea: creaţie literară – gimnaziu:
  • Premiul I - Loghin Cezara, clasa a VII-a, Liceul Tehnologic „Arhimandrit Chiriac Nicolau” Vînători, Neamţ, profesor îndrumător Amariei Mihaela
  • Premiul al II-lea: Suvac Marina-Irina, clasa a VII-a, Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri”- Galaţi, profesor îndrumător Ichim Oana Cristiana
  • Premiul al III-lea: Răduţ Burileanu Luiza, clasa a VIII-a, Colegiul Naţional Pedagogic „Ştefan Odobleja" Drobeta-Turnu Severin, judeţul Mehedinţi, profesor îndrumător Secu Cristina-Roxana.
Secţiunea: creaţie literară – liceu:
  • Premiul I - Stan Maria Magdalena, clasa a XII-a, Colegiul Economic „Virgil Madgearu” Ploieşti, judeţul Prahova, profesor îndrumător Bucur Rodica
  • Premiul al II-lea - Neacşu Alexandru Gabriel, clasa a X-a, Colegiul Naţional „Octav Onicescu” Bucureşti, profesor îndrumător Bobirică Mariana
  • Premiul al III-lea - Tomescu Miruna, clasa a XI-a, Liceul Teoretic Novaci, judeţul Gorj, profesor îndrumător Popica Victoria Mădălina.
Secţiunea: pictură/desen – gimnaziu
  • Premiul I - Radu Maria Iulia, clasa a VIII-a, Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”  Bucureşti, profesor îndrumător Andronache Alexandru
  • Premiul al II-lea - Verebceanu Daniel, clasa a VI-a, Liceul Teoretic „Liviu Rebreanu” Chişinău, Republica Moldova, profesor îndrumător Verebceanu Eugen
  • Premiul al III-lea - Ilaş Vanessa, clasa a VIII-a, Colegiul Naţional „Spiru Haret” Tecuci, judeţul Galaţi, profesor îndrumător Olariu Eugenia.
Secţiunea: pictură/desen – liceu
  • Premiul I - Dima Maria, clasa a XII-a, Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza” Bucureşti, profesor îndrumător Creţu Lucica
  • Premiul al II-lea - Truşcă Robert, clasa a X-a, Liceul Tehnologic „Dacia” Bucureşti, profesor îndrumător Baicu Ileana
  • Premiul al III-lea - Menghiţă Raluca Georgiana, clasa a X-a, Colegiul Economic „Anghel Rugină”  Vaslui, profesor îndrumător Clisu Adina Georgiana.

Coordonator concurs:
prof. Grădinariu Violeta

 

GALERIA LUCRĂRILOR DE PICTURĂ PREMIATE

Ultima actualizare în Luni, 29 Iunie 2020 08:09 Vizualizat de : 772 ori
 


Motorizat de Joomla!. Valid XHTML and CSS.